Česky English Deutsch

Historie firmy
Firma Loreta v.o.s. byla založena v roce 1990 třemi společníky. Ti se po letech působení v oblasti výroby výlisků z plastů, kterou provozovali jako vedlejší činnost, rozhodli opustit svá zaměstnání a založit vlastní firmu. Po ročním úspěšném působení na trhu transformovali společníci firmu na společnost s ručením omezeným se sídlem ve Křelině.

Ve Křelině poskytl jeden ze společníků prostory pro výrobní halu, kde byly provedeny drobné stavební, elektrické a instalatérské úpravy. První dva lisy byly zakoupeny na úvěr. Po jejich namontování a zajištění prvních objednávek mohla výroba začít. V počátcích firmy zajišťovali výrobu sami společníci, protože si zaměstnance nemohli dovolit. Začátky byly těžké.

Firma se v oboru rychle uplatnila a výrobní hala začala být po ročním působení nedostačující. Proto Loreta s.r.o. si pronajala a následně koupila objekt v Chyjicích, kde měla k dispozici dostatek prostor k dobudování veškerého technologického zařízení ( sušičky, mlýny na drcení vtoků, šest vstřikovacích strojů řady CS) a kanceláře.

Z důvodu udržení výroby a jejího dalšího rozvoje bylo nutné zajistit vlastní výrobu forem pro vstřikování, neboť spolupráce s případnými dodavateli forem byla neefektivní, pomalá a nezajišťovala včas všechny potřebné dodávky. Proto v roce 1992 byla založena sesterská společnost LORETA – nástrojárna s.r.o., která se zabývá kompletní výrobou forem na plastové výlisky, forem pro zinkové lití a další nástrojařskou prací.

Od roku 2000 začala Loreta s.r.o. postupně vyměňovat zastaralé lisy řady CS za nové lisy německé značky Arburg.

Stroje byly zakoupeny především z důvodu zkvalitnění výroby, kontroly nastavení parametrů, a úspory elektrické energie. Předpokladem využití těchto moderních strojů je dostatek zakázek. Tyto stroje znamenaly pro firmu velký krok dopředu nejen zvýšením kvality a rychlosti výroby, ale také došlo k usnadnění práce zaměstnancům.

V roce 2008 se firma střetává s nedostatečnou kapacitou výrobních prostorů. Proto se majitelé firmy rozhodli koupit bývalý zemědělský objekt a provést jeho rekonstrukci na lisovnu.